ART / Oil paintings / Oil painting 12735408
nr 1273 5408
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Nils Tydén (1889-1976), Sweden. Slussen, Stockholm, Sweden. Signed, dated -48. Oil on canvas, 54x73 cm,
OIL PAINTING, Slussen, Stockholm. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 54x73 cm
1000
SEK 1900
Monday September 2 2019
at 18:10:57
1.800 kr
800 kr
900 kr (Robot)
1.100 kr
1.200 kr (Robot)
Nils Tydén
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Read more about Nils Tydén